Dlaczego warto znać Dr. Iwona Krupecką ?


Iwona Krupecka

Autor wocoolski78

Dr. Iwona Krupecka- autorka wielu przekładów i tłumaczeń literatury hiszpańskojęzycznej, w dalszym ciągu nie jest postacią znaną, a obecność jej sylwetki zdecydowaną większość z nas po prostu zaskakuje. Niemniej jednak jest to postać wyjątkowo ciekawa, która godnie reprezentuje nasz kraj w międzynarodowym środowisku tłumaczy. Dlaczego więc warto znać Dr. Iwonę Krupecką?

Dr. Iwona Kurpecka urodziła się w 1980 roku w Gdyni, a studiowała polonistykę na uniwersytecie w pobliskim Gdańsku. Niemniej jednak Dr. Iwona Krupecka to przede wszystkim polska tłumaczka literatury hiszpańskojęzycznej, a także laureatka wielu nagród w dziedzinie literatury. Dr. Iwona Krupecka może pochwalić się zdobyciem nagrody "Literatura na świecie", którą uzyskała w roku 2014. Dr. Iwona Krupecka może pochwalić się także dość pokaźnym dorobkiem swoich tłumaczeń, za które również odbierała wiele nagród i była wielokrotnie nominowana do wielu wyróżnień. Z pewnością sylwetka tej polskiej tłumaczki, powinna być nam wszystkim o wiele lepiej znana.

miastoslowa autorzy portret dr iwony krupeckiej

Dr. Iwona Krupecka autorka wielu tłumaczeni i przekładów z języka hiszpańskiego może pochwalić się całkiem pokaźnym dorobkiem- mimo dość młodego wieku. Na uznanie zasługuje przede wszystkim tłumaczenie książki Bartolome de las Casasa, za które dr. Iwona Krupecka została nominowana do nagrody literackiej. Jest ona również autorką książki "Don Kichote w krainie filozofów: o kichotyźmie pokolenia '98 jako poszukiwaniu nowej formuły podmiotowości".


06-10-22

Twój komentarz

Twój komentarz