Poznajcie autora - Katarzyna Bonda


Katarzyna Bonda

Autor wocoolski78

Polska scena literacka ma na swoim koncie wiele nagród, a także może pochwalić się wyjątkowo zróżnicowanym i obszernym dorobkiem. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie polscy autorzy powieści i pisarze, którzy wspólnie przyczynili się do tego, by polska scena literacka stała się najlepiej rozpoznawaną na całym świecie. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Katarzyna Bonda- pisarka, to jedno z tych ogniw polskiej sceny literackiej, o którym warto dowiedzieć się znacznie więcej. Kim jest więc pisarka Katarzyna Bonda i jakim dorobkiem może się ona pochwalić?

Katarzyna Bonda- pisarka urodziła się w 1977 roku w Białymstoku na północy Polski. Nie jest ona tylko i wyłącznie pisarką. Okazuje się bowiem, że Katarzyna Bonda to również wielokrotnie doceniana scenarzystka. Ma ona białoruskie pochodzenie, jednak od zawsze uważała Polskę za swoją ojczyznę. Katarzyna Bonda zadebiutowała i stała się rozpoznawalna na całym świecie jako autorka bestsellerowych powieści kryminalnych. Już w 2015 roku mogła się ona pochwalić sprzedaniem aż 105 tysięcy egzemplarzy swojej powieści. Warto zauważyć, że w wieku 28 lat Katarzyna Bonda spowodowała śmiertelny wypadek samochodowy, co było momentem przełomowym w jej życiu. To właśnie wtedy zdecydowała się ona całkowicie porzucić dziennikarstwo i poświęcić się karierze pisarki.

miastoslowa autorzy portret katarzyny bonda

Katarzyna Bonda może pochwalić się ogromnym dorobkiem swojej twórczości. Na uwagę zasługuje przede wszystkim cykl powieści kryminalnych Herbert Meyer- psycholog śledczy. Cały cykl składa się z ośmiu powieści, które zyskały sobie przychylność nie tylko czytelników, ale także i krytyków. Kolejnym cyklem Katarzyny Bonda były opowiadania: Cztery żywioły Saszy Załuskiej- teatrologia kryminalna. Ta powieść przyniosła jej największą sławę i rozgłos. Warto również zwrócić uwagę na całą Trylogię Kryminalną- Wiara Nadzieja, Miłość, za którą Katarzyna Bonda była nominowana do wielu nagród literackich. Z pewnością jest to sylwetka, którą warto lepiej poznać.


09-12-22

Twój komentarz

Twój komentarz