Polecamy

Gdynia Główna pełna książek - akcja bookcrossingowa 

PKP SA jako partner  III edycji projektu Miasto Słowa zaprasza do udziału w akcji „Książka w podróży”, prowadzonej od 2013 r. na 10 największych dworcach w Polsce PKP S.A. w tym na dworcu Gdynia Główna. W zlokalizowanych tam InfoDworcach można zostawić własne książki lub zabrać ze sobą w podróż te zostawione przez innych pasażerów. Dzięki możliwości rejestracji wypożyczonej lektury na stronie bookcrossing.com czytelnicy tworzą historię każdej z nich – mogą prześledzić podróż książek po całej Polsce. PKP S.A. gorąco zachęca wszystkich podróżnych do tworzenia nowych historii książek dostępnych na półkach InfoDworców, a także do uwalniania swoich lektur, które umilą podróż innym.

Smaku inicjatywie dodaje fakt, że każda książka ma swoją unikalną historię. Dzięki możliwości rejestracji wypożyczonej lektury na stronie bookcrossing.com czytelnicy Tworzą historię każdej z nich – mogą prześledzić podróż książek po całej Polsce. PKP S.A. gorąco zachęca wszystkich podróżnych do tworzenia nowych historii książek dostępnych na półkach InfoDworców, a także do uwalniania swoich nieużywanych lektur, które umilą podróż innym.

Polski ruch bookcrossingowy cieszy się od lat niesłabnącą popularnością wśród czytelników i może poszczycić się imponującą statystyką w skali światowej. W 2013 r. do międzynarodowego ruchu dołączyła Grupa PKP, otwierając dla uwolnionych książek nową przestrzeń – dworców kolejowych.  Oficjalne otwarcie pierwszej półki bookcrossingowej  odbyło się 19.08.2013 r. na Dworcu Centralnym w Warszawie.